Výtvarné kurzy v Ateliéru TUBA

Ateliér TUBA v Liberci vznikl po první lockdownové vlně Covidu19, kdy nám lektorům byla ukončena spolupráce ve výtvarném Ateliéru Václava Kováře, který se vydal novou cestou. Díky obrovské odhodlanosti naší současné ředitelky Kateřiny Kopečkové, studenta olejomalby Standy Absolona a makretačce Báře Langerové se všichni Václavovi lektoři dětských i dospěláckých kurzů pustili do vytvoření nového ateliéru. Pokud Vás zajímá více o vzniku Ateliéru TUBA koukněte se na náš blog.

U Václava Kováře jsem vedla kurz Základy kresby a malby a kurz Akrylové malby pro dospělé. Náplně obou kurzů jsou mi velice blízké, jelikož perspektivu bych mohla trénovat donekonečna, stejně tak jako vnímání objemů a vztahů mezi předměty a jejich umístění do formátu. A akryl je mým hlavním médiem v autorské tvorbě. V ateliéru TUBA nabízíme i další techniky jako Olejomalbu, Akvarel či Realistickou kresbu, Ilustraci a komix. Nově od zimního semestru 2021 máme v nabídce i Figurální kresbu. Myslím, že je z čeho vybírat a i vy můžete začít tvořit v inspirativním prostředí Ateliéru TUBA. Protože začít kreslit a malovat není nikdy pozdě a přinese vám to do života spoustu radosti.

Všechny zmíněné kurzy se konají semestrálně. Tedy pravidelně jednou týdně po 2-3 hodinách dle aktuálního rozvrhu. Pokud někdo váhá, nebo nemá časové možnosti, v Ateliéru TUBA se konají víkendové workshopy na různá výtvarná témata, doporučuji tedy sledovat naši aktuální nabídku.

Na mém kurzu Základy kresby a malby se naučíme vnímat perspektivu a kompozici v praxi, vyzkoušíme si stínování tužkou, uhlem i perokresbu, zjistíme, co je tón, valér a kontrast. V polovině semestru začneme malovat akrylovými barvami, dozvíme se vše o teorii barev, vytvoříme si chromatický kruh, nejcennější pomůcku každého výtvarníka. Vyvrcholením naší studijní cesty bude plnohodnotný obraz, který Vám bude dělat radost. Tento kurz je určen pro úplné začátečníky. Doporučuji ho absolvovat před vrhnutím se do samotného malování.

Na kurzu Akrylové malby již zdokonalujeme naše výtvarné schopnosti. V podstatě navazujeme na kurz základy kresby a malby a hledáme svou vlastní cestu vyjádření se v tomto médiu. Kladu důraz na individuální přístup ke každému studentovi pro jeho osobní rozvoj. Na kurzu je možné konzultovat práce tvořené mimo ateliér.

Proč si vybrat médium Akrylu? Protože rychle schne a lze s ním napodobit tradiční styly a techniky jako je olej, akvarel i kvaš, je stabilní, pružný a světlostálý, díky výzkumu se neustále zvyšuje škála pigmentů a narůstá škála médií!

Zaujaly vás mé kurzy nebo jiné? Najdete je na našem e-shopu. Pokud by Vás lákalo mít pouze individuální lekce ať už v Ateliéru TUBA, u mě doma či u vás v Liberci, můžete se mi ozvat.


Těším se na společné kreslení a malování.


Eliška