top of page

Letní výtvarné dílny v Nespekách

Už od svých 16 let mám zkušenosti s pořádáním letních výtvarných dílen pro děti od 5-15 let.


Letní výtvarné dílny s Eliškou v nespeckém sdružení Kult Klub se konaly každoročně (2007-2017) formou příměstských letních táborů pro skupinky cca 10 dětí v krásné keramické dílně Úsměv v Nespekách. Každé dopoledne v týdnu jsme s dětmi tvořili a v sobotu byla uspořádána výstava pro rodiče, prarodiče a kamarády. Právě z těchto výstav, konkrétně z let 2008-2010, je zde k vidění mix fotografií.

O letní tábory byl velký zájem a pořádala jsem i tři tábory za jedno léto. Každý tábor jsme tvořili něco nového, kromě oblíbených cákanců a řádění venku na dvoře OÚ Nespeky. Vždy se mne děti s natěšením ptaly, kdy už budou cákance? Takže, malbu na velký formát, častokrát větší než oni sami, jsme nikdy nevynechali. Dokonce některým dětem i po letech visí zarámovaná na stěně, ať už v pokojíčku či rodičům v obývacím pokoji.


Zde záznam z tvoření cákanců na lomokameru z dílen v roce 2016.

Tento příspěvek je pro mne už jen hezkou vzpomínkou a ohlédnutím za prvními zkušenostmi, jelikož sdružení Kult Klub Nespeky již zaniklo. Také jsem více času v Liberci, kde pokračuji s dětmi jako externí lektor v Oblastní galerii Lázně a vedu výtvarné kurzy pro dospělé v Ateliéru TUBA. O tom třeba někdy příště


díky za pozornost


Eliška

コメント


bottom of page