top of page

Obraz na zakázku

Co je to obraz na zakázku?

Zastávám názor, že obraz nepatří jen do galerie, ale i do Vašich domovů. Tam Vás může těšit každý den a stane se jeho ojedinělou součástí. I proto jsem se rozhodla nabídnout obraz na zakázku, který by byl namalován přesně Vám podle Vašich představ. 

Zvolíte si námět, techniku zpracování a velikost. Když je pak obraz hotový, vždy se v něm objeví specifický styl autora (na můj styl malby se podívejte tady).

Můžeme vycházet z fotografií nebo jen z vašich představ a požadavků. K požadovanému motivu si můžete zvolit libovolný styl, v jakém má obraz vzniknout (renesance, impresionismus, kubismus, surrealismus, pop-art, ... ).

Můžeme se také inspirovat slavným obrazem, který je vašemu srdci nejbližší a zakomponovat do něj vaše osobní vzpomínky a detaily. Takovéto umělecké dílo na míru vám pak bude dělat radost každý den, celý život.

Další předností obrazu na zakázku je jeho jedinečnost. Máte garanci, že nikdo jiný na světě ho nebude mít. 

Od roku 2023 ke každému obrazu vystavuji Certifikát o pravosti díla s pečetí.

obraz na zakázku-foto_upravený-1_edited.
obraz_na_zakázku-foto_edited.jpg

Pro koho jsou obrazy na zakázku?

Umění je zvláštní věc. Díváme se na něj očima a srdcem. Proto jednomu může imponovat obraz z IKEA a jinému se líbí tvorba starých mistrů.

Pokud nechcete dělat kompromisy a víte přesně, co chcete, jste optimálním aspirantem na obraz na zakázku.

Umělecké dílo na míru pak může zaujmout čestné místo na stěně vašeho obývacího pokoje.

Obraz na míru je také skvělým dárkem pro někoho skutečně blízkého. Pro někoho, koho znáte a víte o něm, co se mu líbí a co má rád - pak může vzniknout jedinečný dárek.

Pro firemní klientelu může vzniknout celá tématická série obrazů, které budou originální výzdobou moderních kanceláří, zasedacích místností a ředitelen.

Pro každého, kdo chce mít umělecké dílo podle sebe

Pro vaše blízké a přátele jako dárek, co ohromí

Pro firmy, jako originální výzdoba nejen kanceláří

Jak vzniká originální malba na plátně?

Celý proces tvorby pro vás bude příjemným a jedinečným zážitkem. Provedu vás od začátku až do konce ... a budu moc ráda, když poslední bod naší spolupráce - předání - proběhne osobně. Radost, jakou má klient, když poprvé vidí svůj obraz na míru, je jedna z mých nejoblíbenějších částí procesu.

Na "případovou studii" na téma vzniku obrazu na zakázku se podívejte v tomto článku.

1

Zašlete poptávku

První krok musí být z vaší strany - ozvěte se mi. Můžete mi zavolat / napsat e-mail / napsat přes kontaktní formulář. Napište mi ve zkratce vaše přání a představy. Do 48 hodin se s vámi spojím a budeme pokračovat v jednání.

2

Vyslechnu vás

Pro přesné určení ceny potřebuji informace. Budu se vás ptát na vše, co potřebujeme k tomu, aby bylo finální dílo dokonalé - připravte se na to.

Můžeme si psát po e-mailu, ale preferuji osobní setkání / telefonický hovor / Skype.

3

Pošlu cenovou nabídku

Určení ceny obrazu na zakázku je trochu alchymií. Během našeho jednání zjistím vše potřebné, co ovlivňuje cenu díla (velikost, motiv, složitost, kreativní čas, ...). Cena obsahuje nevratnou zálohu na materiál. Nabídku dostanete během pár dnů na e-mail.

4

Pošlu skici / návrhy

Do složitějších (a hlavně abstraktnějších) děl se pouštím naplno po odsouhlasené skice. Ta nám definuje, jak bude finální obraz přibližně vypadat. Eliminujeme tím náročné úpravy skoro hotových obrazů.

5

Tvořím

Jakmile máme odsouhlasený rozpočet a případně skici a návrhy, pouštím se do práce. Napínám plátno, míchám barvy, pouštím hudbu v ateliéru a maluji. Během tvorby vás budu informovat o průběhu zakázky.

6

Předávám dílo

Budu ráda, pokud se domluvíme na osobním předání. Ať už z důvodu, že u větších formátů je to nejbezpečnější cesta pro předání díla, tak proto, že mě naplňuje reakce klienta z hotového obrazu.

Akryl nebo olejomalba?

Všechny obory se vyvíjí a u malby tomu není jinak. Dříve staří mistři malovali olejem a dnes, mnoho umělců tvoří akrylovými barvami. Laik na výsledném díle nepozná, jestli je malované olejovými nebo akrylovými barvami.

Akrylové barvy se používají v umělecké malbě teprve od druhé poloviny minulého století. Oproti oleji jsou stálejší - v čase nemění barevnost a nepraskají. Doba vyhotovení obrazu se pohybuje od dvou do čtyř měsíců. Oproti tomu obraz malovaný olejovými barvami může vznikat i v rámci jednoho roku a více.

Akrylová malba vytlačuje olejomalbu pro své vlastnosti. Pokud však požadujete olejomalbu a nic jiného, můžete se na mě obrátit. Je potřeba však počítat s delší dobou vyhotovení a vyšší cenou.

Máte ještě nějaké dotazy, které vám chybí k rozhodnutí? Tak se také ozvěte, vše zodpovím. :-)

Nejčastější dotaz je na cenu za ručně malovaný obraz na plátno. Proto jsem připravila článek, kde se dozvíte o tom, co vše má vliv na cenu výsledného díla.

A jestli chcete mnou namalovaný obraz,

podívejte se na galerii, kde si můžete vybrat ...

AUTORSKEOBRAZY.jpg

A co dál?

Líbí se vám můj styl? Víte, že byste chtěli jedinečné umělecké dílo, které nikdo jiný mít nebude? Víte, koho chcete obdarovat? Už vidíte váš nový obraz na prázdné stěně? Skvělé - ozvěte se mi, domluvíme se na dalších krocích.

bottom of page