top of page

Obrazy

Novinky

České dom

Obraz obrazem české domácnosti

Soubor obrazů Obraz obrazem české domácnosti je projekt, který je stále ve vývoji. Mým cílem je vytvoření zhruba stovky malovaných obrazů z domácností různých sociálních vrstev občanů České republiky. Projekt by měl utvářet určitý obraz o naší společnosti s prioritou na výběr objektu nacházejícího se nad sedací soupravou, pohovkou či gaučem v soukromém sektoru, neboť právě na tomto místě se nejčastěji uplatňuje realizace estetických záměrů daných rodin/ občanů. Projekt nabídne podnětný pohled do každodenní praxe života s obrazy mimo galerijní prostor. V projektu rozvíjím svou bakalářskou práci Percepce obrazu jako součást designu, kterou jsem obhájila v roce 2017 na Fakultě umění a architektury v Liberci.

Obrazy podle starých rodinných fotografií

Staré

Obrazy začaly vznikat v roce 2012, kdy jsem doma objevila staré fotografie svých předků, které mně fascinovaly. Snažila jsem se při jejich malování vrátit do dob dětství mých rodičů a prarodičů. Vžít se do atmosféry zachycené na fotografiích. Na jednom z obrazů je můj pradědeček František Rektor ve škole na Volyni v roce 1922. Při pohledu na děti na fotografii mi přišlo, jakoby měly svůj těžký osud už dávno předem vepsaný ve tvářích. 
Tato malba je ideálním dárkem pro Vaše blízké či vzpomínkovým mementem. 

Noční život

noční

Témata nočních barů, míst i vzpomínek se mou tvorbou prolínají neustále.

Červená

Červená

Červená = bezmoc. Série Červená vznikla v letech 2017 -2018 jako osobní zpověď po těžkých životních událostech, do kterých se prolíná i pohled na problémy dnešní společnosti. Série vznikla na základě obrazu Lucie (2016).

„Není pravda, že každý se bojí smrti, neboť nikdo neví, zda není naopak pro člověka nejvyšším požehnáním.“